Beebi une jälgimise rakendused ning nende plussid ja miinused

Küsisime sotsiaalmeedias enda jälgijate käest, milliseid beebi une jälgimise rakendusi nad kasutavad.

Lemmik beebi une jälgimise rakendus on Huckleberry.

Kõige rohkem mainiti Huckleberry appi. Aga kasutusel oli veel mitmeid teisigi rakendusi:

Napper

Baby+

Nara Baby

SleepWellBaby

Baby Tracker

Babycare

BabyTime

Mis peredele rakenduste kasutamise juures meeldib?

1. Tasulises versioonis saab paika pandud päevakava ja soovitused, millal laps uuesti magama panna. Sellisel juhul ise ei pea palju mõtlema, kuidas unesid planeerida. Eriti, kui laps ei anna väga selgelt märku, kui ta on väsinud. Oluline on, et loodud päevakava sobiks konkreetsele lapsele. Kui ta uinub üle 20 minuti, siis järelikult tasuks rohkem last jälgida.

2. Paljud tõid välja, et suurim abi oli beebi esimestel elukuudel, kui päevaseid uinakuid oli veel palju ja üleväsimus kerge tulema. Kahele unele üle minnes loobusid paljud tasulisest versioonist või rakenduse kasutamisest üldse.

3. Märkides unesid rakendusse, saab hea ülevaate, milline on üldse lapse unevajadus ja millised mustrid tekivad.

4. Paljudel rakendustel on ka toitmiste ülesmärkimise võimalus. Sedasi ei lähe meelest, kui palju on eelmisest toitmisest aega möödunud ja kummast rinnast beebi viimati sõi.

5. Oluliseks peeti ka võimalust rakendust kaaslasega jagada, et mõlemal osapoolel oleks päeva ülevaade olemas. See teeb elu oluliselt lihtsamaks, kui beebi eest hoolitsemise korrad vahetuvad.

Millal tasub olla ettevaatlik?

Kõikide laste unevajadus ei ühti keskmise lapse unevajadusega. Seega, kui sa tegeled pidevalt lapse magama panemisega ja ta ei uinu ettenähtud kellaajal, ei ole asi sinu lapses. Ilmselt ta vajabki pikemaid ärkveloleku aegasid. 

Kui tema unevajadus jääb siin postituses välja toodud piiridesse, võid südamerahus rohkem aega mängumatil veeta.

Võib-olla oled märganud, et pidevalt telefoni enda lähedal hoides kipud ennast sinna unustama või muutub enesetunne närvilisemaks. Sellisel juhul tasub mõelda, kas kõike on vaja ikka rakendusse üles märkida või kas piisab, kui märgid umbkaudsed kellaajad päeva lõpus üles.

Öösiti soovitan unenõustajana ekraane kindlasti vältida. See hakib sinu enda und – sinine valgus alandab unehormooni melatoniini taset ning pikemalt telefonis ringi vaatama jäädes aktiveerid enda aju. See kõik raskendab uuesti uinumist ja me kõik teame, et pisikese lapse kõrvalt on enda unetunnid üliväärtuslikud!

Beebi une jälgimise rakenduste kasutamine ei ole kindlasti miski, mida peaks tegema. Kui aga otsustad appide kasuks, siis jälgi, kas need on päriselt tuge pakkuvad. Kui jääd enda lapsele sobiva päevakava leidmisega hätta, liitu “Kõik päevaunedest ja päevakavast” veebiseminariga.