Beebi uneprobleemid ja D-vitamiini puudus: kuidas need omavahel seotud on?

Kindlasti on paljud vanemad mures, kui nende lapsel on probleeme unega. Üks võimalik põhjus võib olla D-vitamiini puudus.

 D-vitamiin on oluline vitamiin, mis aitab reguleerida kaltsiumi ja fosfori imendumist ning tagab luude tervise ja kasvu. Lisaks sellele on D-vitamiinil ka mitmeid teisi olulisi funktsioone, sealhulgas immuunsüsteemi toetamine.

Uuringud on näidanud, et D-vitamiini puudus on seotud uneprobleemidega. Kuna D-vitamiinil on roll serotoniini tootmises, võib selle puudus põhjustada meeleolu kõikumisi ja uneprobleeme. Serotoniin on neurotransmitter, mis reguleerib meeleolu, und ja isu.

D-vitamiini puuduse tõttu võivad lapsed olla unetud või magada ebaregulaarselt. Samuti võivad nad tunda ärevust ja ärrituvust ning neil võib olla raskusi keskendumisega. Seega on oluline tagada, et lapse D-vitamiini tase oleks piisav.

D-vitamiini saab keha ise toota päikesevalguse mõjul, kuid paljud inimesed ei saa piisavalt päikesevalgust või ei saa päikesevalguse käes viibida piisavalt kaua, et D-vitamiini piisavalt toota. Meil on olnud nõustamises ka peresid, kus vaatamata igapäevasele D-vitamiini manustamisele, on beebi tase alla normi.

Kui märkate, et teie lapsel on uneprobleeme või kui ta on sageli rahutu, võiksite kaaluda tema D-vitamiini taseme kontrollimist ja vajadusel lisandite koguse tõstmist. Vereproovi suunamiskirja annab teile perearst.

Teistest und mõjutavatest terviseprobleemidest saad lugeda SIIT.

Kui tervise mured on välistatud, saame unenõustamises sulle abiks olla.