OLEME BEEBIDE JA VÄIKELASTE UNENÕUSTAJAD VANUSELE 0-4 AASTAT

KETLIN REIS

Esmakordselt lapsevanemaks saanuna olin unenõustaja ametist väga kaugel. Minu teadmised beebidest ja nende kasvatamisest olid vägagi piiratud. Hakkasin beebide une kohta uurima, kui minu enda laps oli kolmekuune ja olin hädas õhtuste tunde kestvate lapse magama panemistega. Uued teadmised andsid parema arusaamise beebide unevajadusest ja lapsele õigete signaalide andmisest magama panemisel. Algajast emme elu muutus hoopis lihtsamaks.

Teine beebi saabus poolteist aastat hiljem. Nüüd sain enda teadmisi kasutada selleks, et suurem laps kergemini uue beebi tulekuga harjuks – ära jäi pidev nutva beebi juurde jooksmine keset ühistegevust vanema lapsega. Lisaks sain mõlema lapse ühe une sättida samale ajale, et ise natuke puhata perioodil, kui beebi vajas veel öösel söötmist.

Kolmanda beebi tulek jäi perioodi, kus soovisin rohkem panustada enesearengusse ja unenõustaja karjääri käima lükkamisse. See tähendas erinevatel koolitustel ja kohtumistel käimist, mida sain suurepäraselt ajastada oma beebi järgi. Oskasin arvestada beebi vajadustega temaga koos kodust ära olemise ajal. Samas sain kergusega jätta teda ka teiste lähedaste inimeste hoolde koos vajalike juhtnööridega.

Neljanda lapse kõrvalt pühendusin täielikult teiste perede toetamisele sh andes loenguid Ida-Tallinna Keskhaigla Perekoolis.

Oma teekonnal olen tundnud korduvalt vajadust välise toetuse järele, mida soovin nüüd teistele samas olukorras olevatele peredele pakkuda. Lisaks kogemusele enda lastega, olen omandanud unenõustaja sertifikaadi ja täiendanud ennast erinevate und ja lapse arengut puudutavate koolituste, kursuste, teadusuuringute ja raamatutega ning jätkan seda siiani.

2022. aastast lisandus minu meeskonda imeline unenõustaja Katrin Vesso ♥

KATRIN VESSO (lapsehoolduspuhkusel)

Suuremat huvi beebide une kohta hakkasin tundma 2021 aasta alguses, kui sündis minu laps. Tuttava soovitusel hakkasin jälgima Ketlini instagrami kontot ning ammutasin kõikvõimalikest kohtadest beebi unedega seonduvat infot.

Huvi suurenes veelgi, kui ca 4. elukuu paiku muutus mu laps igal õhtul väga virilaks ja rahutuks ning pöördusin oma murega Ketlini poole. Ketlini abiga kohandasime päevakava lapsele sobivaks ja nutused õhtud kadusid.

Mulle väga meeldis Ketlini lähenemine uneprobleemidele ning jagan oma töös tema põhimõtteid. Eelkõige soovin leida igale perele just nende vajadustest ja soovidest lähtuvaid lahendusi.

Tänaseks olen läbinud unenõustaja koolituse ja pakun tuge peredele, kes vajavad abi oma laste uneprobleemide lahendamisel.