Beebi unerutiin: miks see on oluline ja kuidas seda luua

Unerutiin võib olla imeliseks viisiks, kuidas toetada kiiret ja rahulikku uinumist. Kuid mis on beebi unerutiin ja kuidas seda luua?

Unerutiin on tegevused beebiga, mida järgite enne igat magama minemist. See rutiin hõlmab erinevaid tegevusi, mis aitavad lapsel lõõgastuda ja uinuda. Beebi unerutiin peaks olema lühike ja lihtne ning võtma aega päeval umbes 5-10 minutit ja õhtul 15-30 minutit. Kui olete juba endale sobivad tegevused välja valinud, on hea neid igal uinumisel korrata, et ka beebi saaks hakata uinumiseks valmistuma.

Siin on mõned näpunäited, kuidas luua unerutiini

1. Lõõgastav vann. Vesi aitab kehatemperatuuril pisut langeda ja valmistab beebit sedasi uinumiseks ette;

2. Pärast vanni võib järgneda rahulik aeg, kus beebi saab piima, unejutte või laule;

3. Looge und soodustav keskkond. Muutke tuba pimedamaks ja valmistage ette rahustav taustamuusika või valge müra.

4. Hellusega tankimine. See on kirss tordil, et aidata lapse närvisüsteemil rahuneda. Võite teda kergelt kiigutada või silitada.

On oluline märkida, et beebi unerutiin võib erineda vastavalt tema vanusele. Mida vanemaks beebi saab, seda rohkem võite lõõgastumist ja rahulikku aega pikendada. Samuti peaksite arvestama, et beebi unerutiin võib vajada kohandamist vastavalt tema temperamendile ja eelistustele.

Mis saab, kui meil ei ole kindlat unerutiini?

Kui teil ei ole probleeme väga nutuste ja pikale venivate ehk üle 30 minuti kestvate uinumistega, siis järelikult teil kõik juba toimibki. Võib-olla unerutiini vajadus alles tekib vanuse kasvades või te lihtsalt ei ole märganud, et teil juba on enda välja kujunenud tegevused, mida enne und teete.
 

Kokkuvõtteks võib öelda, et unerutiin on oluline osa uinumisest. Kui peaksite nägema suuremat protesti uinumise vastu, siis unerutiini puudumisel oleks see esimene koht, kust muudatustega pihta hakata. Kui vaatamata ponnistustele, olete siiski beebi unega hädas, võib enda lapse vanusele sobiv unekursus suureks abiks olla.