fbpx
Skip to content

Beebi ja autosõit – nipid beebi rahustamiseks

Autosõit võib mõnele beebile olla keeruline kogemus, mistõttu satuvad paljud vanemad olukorda, kus iga sõit võib lõppeda nutu ja stressiga. 

Õnneks on olemas mitmeid nippe ja soovitusi, mis võivad aidata beebil rahuneda ja autoga sõitmist rohkem nautida. Alljärgnevalt jagame parimaid soovitusi, mis on abiks nii beebidele kui ka vanematele.


Mis võib aidata beebil rahuneda?

  1. Turvahälli vahetamine turvatooli vastu: Mõned beebid tunnevad end turvatoolis mugavamalt kui turvahällis. Veendu, et turvatool oleks teie lapse pikkuse ja kaalu jaoks sobiv.

  2. Päikese blokeerimine: Eredad päikesekiired võivad beebit häirida. Kasutage aknakateid või päikesevarje, et beebil oleks mõnusam ja  jahedam koht magamiseks või rahulikuks istumiseks.

  3. Ajastuse katsetamine: Proovige leida parim aeg sõiduks, mil beebi on loomulikult rahulikum või unisem, näiteks pärast toitmist või vahetult enne tavapärast uneaega.

  4. Toiduga varustamine: Veenduge, et beebi oleks toidetud ja rahul. Nälg võib autosõidu ajal suuremat rahutust tekitada.

  5. Pange selga mugavad riided: Pigistav mähe või püksikumm võivad suruda beebi kõhule ja põhjustada toidu tagasiheidet või kõrvetisi.

  6. Rahulik muusika: Muusika võib rahustada nii beebit kui ka vanemaid. Mõned vanemad on leidnud, et rahulik ja rõõmus muusika aitab beebil lõõgastuda ja magama jääda. Kõige rohkem on soovitatud Relax FM-i kuulamist, aga julgelt katseta ka enda lemmikuid.

  7. Audioraamatud või rahustav rääkimine: Beebid õpivad maailma tundma kõikide oma meeltega. Läbi sinu hääle saab beebi tajuda, et autosõit on turvaline.


Soovitused vanematele

Isegi parimate pingutuste juures võib autosõit siiski olla keeruline. Siin on mõned näpunäited vanematele, et autosõit oleks ka neile veidi rahulikum:

  1. Meeldetuletused ja positiivsed enesejuhised: Kinnitage endale, et teete kõik endast oleneva ja see on vaid mööduv etapp.

  2. Kõrvatroppide kasutamine: Kui beebi nutt on väga vali, võivad kõrvatropid aidata vähendada helitugevust, ilma et kaotaksite kontakti beebi vajadustega.

  3. Rahulikult laulmine: Vaikne laulmine võib rahustada nii beebit kui ka vanemat, luues rahulikuma õhkkonna.

  4. Oma lemmikmuusika kuulamine: Kui teil on beebiga sõites rahulikum olla, võib see ka beebit positiivselt mõjutada. Lemmikmuusika kuulamine võib vähendada stressi ja pinget.

  5. Pauside tegemine ja vajadusel peatumine: Kui sõit venib pikaks, tehke regulaarselt pause, et rahustada beebit ja ise hetkeks lõõgastuda.

  6. Külm konditsioneer või värskendavad joogid: Mõned vanemad leiavad, et jahedam auto ja jahedad joogid aitavad pingeid vähendada ja muudavad sõidu meeldivamaks.

  7. Hingamisharjutuste kasutamine: Sügavalt sisse ja välja hingamine võib aidata sinu närvisüsteemil rahuneda ja stressi vähendada.


Viimasena

Kui olete “autosõidutrauma” keskel, pidage meeles, et see on mööduv etapp. Katsetage erinevaid meetodeid ja leidke see, mis töötab just teie perele kõige paremini. Olge kannatlik ja teadke, et suure tõenäosusega beebi kasvab sellest perioodist välja.